מה מומלץ לאכול אחרי אימון?

אימון גופני חשוב לבריאות, לטיפוח וחיטוב הגוף ולאיכות חיים גבוהה. לאחר אימון קשה הגוף זקוק לחלבונים ופחמימות כדי לבנות מחדש את השרירים. חשוב גם להשלים את הנוזלים שמאבדים במהלך האימון, לכן, עוד לפני המקלחת חשוב להרבות בשתיית מים ומומלץ לספק לגוף לפחות שתי מנות של פחמימות בעלות ערך גליקמי גבוה, הנספגות מהר בגוף ומעודדות ייצור אינסולין.

כמו כן, חשוב לאכול ארוחה בריאה ומלאה תוך 30-40 דקות מרגע סיום האימון, המזון נחוץ למילוי מחדש של מאגרי האנרגיה בגוף, לבניית השרירים וכדי להתאושש. יש להקפיד בארוחה על שילוב נכון בין פחמימות לחלבונים, במידה ומקיימים את האימון בשעות מאוחרות ובמקרים בהם מתכננים אימון על הבוקר, יש להקפיד על ארוחת לילה מרובה בפחמימות.

חלבונים

יחס נכון בין חלבון לפחמימות

כיום נהוג להמליץ לספורטאים חובבים ומקצועיים על ארוחה אחרי אימון, המבוססת על עקרון ההצלבה – כלומר על כל גרם חלבון יש לצרוך כ-3 עד 4 גרם פחמימות. את התזונה יש להתאים לסוג הפעילות הספורטיבית ומידת האינטנסיביות של האימון.

לאחר אימון משקולות ואימוני כוח חשוב לצרוך חלבון באיכות גבוהה, החלבון נחוץ להתאוששות הגוף, לבניית מסת שריר, למילוי מאגרי אנרגיה ולתיקון נזקים, יש לשלב גם פחמימות המשפרות את ספיגת החלבון.

אגב, אם לא חשים רעב אחרי אימון או שאין תיאבון, אין לפסוח על הארוחה החשובה לאחר האימון, לכן כדאי לצרוך משקה התאוששות או לבחור במזונות נוזליים שונים כדי לספק לגוף את הנחוץ לו, אפשר גם לאכול פרות כמו בננה, תפוח עץ, או לאכול חטיף גרנולה וכדומה.

ארוחה הכוללת את כל אבות המזון

יש להקפיד על ארוחה אחרי אימון, חשוב לזכור כי בסוף הפעילות הגופנית הגוף זקוק לאנרגיה כדי להתאושש וכדי לבנות את השרירים. תזונה נכונה אחרי אימון כוללת את כל אבות המזון, וכמובן שיש לשתות הרבה מים, אך אין לאכול כמויות גדולות מדי.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *